.

Forum > Ταξιδιωτικά διάφορα

τουριστικα γραφεια που μας απογοητευσαν

<< < (2/3) > >>

nikos.pap:
Ασχημη εμπειρία όντως, και εγώ την είχα πάθει πιο παλιά όταν με πείσανε κάτι ξαδέρφια μου να πάμε με εάνα γκρουπ στη Σόφια απο Θεσσαλονίκη, και πέρα απο το ότι ο μέσος όρος ηλικίας ήταν 70, οι γιαγιάδες ουρλιάζανε σαν τισ τρελές λες και δεν είχανε ξαναδεί άλλο μέρος πέρα απο το δικό τους, ο οδηγός είχε επι 1 ώρα εκκλησιαστική μουσική (!) και μετά το γύρισε σε λαικό τύπου Τερλέγκα.Γενικά ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ.  Και φυσικά λόγω ηλικίας πολλοί πολλές δεν θέλαν να δουνε κ'αποια μέρη να περπατίσουν κλπ

famek:
δυστυχως παλι σε αυτο το αρθρο θα γραψω...
ο λογος για ενα πρακτορειο που ταξιδευω μαζι του 14 χρονια... και παλι ειχα προβληματα... αλλα αλλοτε μου ζητουσαν συγνωμη και αλλοτε  με αποζημιωναν..με καποιο εισητηριο...
ο λογος για το βερσους τραβελ ...και το τωρινο μου ταξιδι στο Μεξικο...
το ενημερωτικο που πηρα ελεγε οτι επιστρεφουμε 5/1
και ετσι 6/1 εβαλα τα περιστατικα μου...[η δουλεια μου]
κατι δεν μου κολλουσε με τις πτησεις και ρωτησα 3 φορες την υπευθυνη απο το βερσους Ελενα για το ποτε φτανουμε..και μου επιβεβαιωσε οτι φτανουμε 5/1... το ξαναρωτησα αλλες 2 φορες στο τουριστικο κοστινου  απο θεσνικη..μεσο του οποιου εκανα την κρατηση και μου ειπε το ιδιο...
ειδα ξανα το ενημερωτικο που ελεγε αφιξη στην αθηνα 5/1..μετρησα και τις μερες και εβγαινε 9μερη η εκδρομη με επιστροφη 5/1 οπως ελεγε το προγραμμα και ηρεμησα
αλλα τελικα γυριζαμε 6/1 το πρωι και εγω εχασα μερος της δουλειας...
το ανακαλυψα απο κει  εστειλε η αρχηγος  Θαλεια 3 ε μαιλ... και 2 εγω για αλλαγη της πτησης απο αγγλια για θεσνικη.. κατευθειαν για να προλαβω μα κανεις δεν απαντησε..
τωρα ειμαι στην φαση που μιλησα με καποια απο το βερσους.. που με ειρωνευτηκε και θα μιλησει με το δικηγορο τους..κ θα δει.. και εγω το προχωραω ,με το συλλογο των καταναλωτων.. για καποια αποζημιωση..
δεν θα πληρωνω εγω τα λαθη τους..
το βερσους εχει προβλημα με την γραμματεια του... τα κοριτσια δεν ξερουν καλα την δουλεια τους...
ειναι και η τελευται φορα που ταξιδευω με αυτους...
η ζημια που μου εκαναν ηταν 350ε..περα που τα υπολοιπα περιστατικα που
τα ειδα αγρυπνη 3 ημερων..
και φυσικα την δικη μου ψυχικη επιβαρυνση τις τελευταιες μερες που καταλαβα το λαθος τους.. και εψαχνα διεξοδους.. ακαρπα..αφου δεν ειχα καμια βοηθεια..
σημειωση ελ επαγγ ειμαι οχι δημ.υπαλληλος.. ετσι δουλευω και αργιες οταν υπαρχει αναγκη..ειδικα αφου ελειπα 10 μερες...ειναι και εποχη με κριση....

dk:

--- Παράθεση από: famek στις Ιανουάριος 09, 2012, 17:12 ---
ειναι και η τελευται φορα που ταξιδευω με αυτους...

--- Τέλος παράθεσης ---

Αυτο το εχεις πει πολλες φορες κι ολο μαζι τους πας γιατι εχουν φτηνα πακετα... ψαξου λιγο... υπαρχουν κι αλλα γραφεια.

famek:
ολα δημητρη εχουν τα ορια τους και αυτοι τα ξεπερασαν..τις αλλες φορες ζητησαν και συγνωμη και με αποζημιωσαν ..τωρα και αγενεις ηταν και με κατηγορησαν...ε παει πολυ...και φταινε και μιλανε... ας προσεχαν.. :idiot1:
θα μιλησει ο συλλογος καταναλωτων..ελπιζω αυτος ναναι σωστος..γιατι πολυ αργει...

famek:
λοιπον να ενημερωσω οτι ο συλλογος των καταναλωτων δεν κανει σωστα την δουλεια του... εμ δημοσιο ειναι...
ο υπευθυνος για τα τουριστικα θεματα κ φραγκος...μετα απο παρα πολλα τηλ που δεν τον εβρισκα γιατι η ηταν σε αλλες υπηρεσιες η στο διπλα γραφειο η ειχε..φυγει..ενω στην αρχη εδιξε οτι ηταν με το μερος μου μετα απο 2 μηνες.. και αφου εγω πηρα τηλ γιατι δεν εκαναν το κοπο να με ενημερωσουν .. το εστειλαν το παραπονο στο βερσους γραπτως...με ελτα...[ευτυχως δεν εχουμε περιστερια] και επρεπε να περιμενω να το παρουν και να περασουν και 10 μερες που χαν προθεσμια... και παλι κανεις δεν με ειδοποιησε... εγω πηρα παλι τηλ για να μου πουν οτι δεν το δεχτηκε το βερσους και αυτοι δεν ξερουν ποιος εχει δικαιο και να παω δικαστικως...[σημειωση η απαντηση του βερσους η αρνητικη ακομα δεν μου ρθε..ερχεται με το ταχυδρομειο...ετσι ειναι λεει ο κανονισμος..]
φαχ και ε μαιλ..δεν.. μπορει...το υπουργειο...
τι δεν ξερουν οταν το χαρτι του προγραμματος [περαν των αλλων  επιβεβαιωσεωνπου ειχα] γραφει αφιξη στην αθηνα 5/`1 [τωρα ουτε τα γραπτα..πιανονται? ελεος]
ετσι η τσιγκουνια του βερσους για την αποζημιωση που ζητησα δηλ ενα εισητηριο θεσνικη-αθηνα θεσνικη δηλ 72ε πια με τις προσφορες της ερτζιαν τους στοιχισε μια πελατισσα 13 ετων και πολλων ε μια που εχω ταξιδεψει σε πανω απο  κρατη μαζι τους... και αυστραλια ν,ζηλανδια..
εμπρος λοιπον βερσους στο δρομο που χαραξε ο Μανος...... τραβελ... αφου ειρωνευεσαι και κοροιδευεις τους πελατες σου...
Οσο για το κοστινου τραβελ αυτο ηδη προχωρα στο κλεισιμο...μια που μου παν οτι ημουν  η μονη που εκλεισε εκδρομη απο αυτους εκει για τα χριστουγεννα...
[για αυτο με προσεξαν πολυ..]
ελπιζω να μεινουν μονο τουριστικα που θα προσεχουν τους πελατες τους και θα αναλαμβανουν τις ευθυνες τους και τα λαθη τους... αλλιως μονοι μας απο το ιντερνετ οσο ειναι εφικτο και αυτοι..ας κλεισουν

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

.
Μετάβαση στην πλήρη έκδοση